Organization Calendar (Stirling Blues)

PrintOrganization Calendar
<< PrevDec 30, 2018-Jan 19, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 30Dec 31Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04Jan 05
Bantam LL Team 1 - Gananoque Challenge - Bantam LL (8336)
Midget LL Team 1 - Grafton Midget HL/LL (8259)
Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Jr. Tyke
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice LL Team 1 & Atom LL Team 3
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Bantam LL Team 1
10:00 AM
vs. Gananoque White
Atom LL Team 1 & Atom LL Team 2
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Peewee LL Team 1
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice Rep BB
12:00 PM
@ Brighton Braves
Brighton [No-093]
Bantam LL Team 1
1:00 PM
@ Clarington
Atom Rep BB
1:30 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [AT-164]
Bantam LL Team 2
2:30 PM-3:20 PM
Practice
Bantam Rep BB
3:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Wellington [BT-106]
Midget LL Team 1
3:30 PM-4:20 PM
Practice
Midget Rep BB
4:15 PM
@ Loyalist Jets
Henderson [MD094]
Novice Rep BB
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice Rep BB
5:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Atom Rep BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep BB
6:45 PM-7:30 PM
Dryland- First step- Tweed
Peewee Rep BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB
7:30 PM
vs. Campbellford Colts
Midget Rep BB
9:00 PM
vs. Norwood Hornets
Bantam Rep BB
7:30 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [BT-139]
Midget LL Team 1
8:00 AM
vs. Grafton Gryphons
Haldimand Memorial Arena [1]
Bantam LL Team 2
10:30 AM
@ Prince Edward County Kings 2
PECC [BTW999]
Midget LL Team 1
12:00 PM
vs. Mississauga
Haldimand Memorial Arena [5]
Atom Rep BB
3:15 PM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [AT-172]
Midget Rep BB
6:45 PM
@ Prince Edward County Kings
Wellington [MD099]
Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12
Peewee LL Team 1 - Colborne Classic Peewee Tournament (8538)
Midget Rep BB - Premlinaries
Atom LL Team 1
1:30 PM
@ Stone Mills Sabres
Stone Mills [AT-E75]
Atom Rep BB
2:30 PM
@ Napanee Stars
Peewee Rep BB
3:00 PM
@ Bancroft Jets
Atom LL Team 3
4:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [AT-W091]
Novice Rep BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB
7:15 PM-8:00 PM
Dryland- First step- Tweed
Bantam Rep BB
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget LL Team 1
8:30 PM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [MD007]
Midget Rep BB
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Tyke LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Jr. Tyke
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Sr. Tyke
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 2
10:30 AM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [PW-W71]
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
Bantam LL Team 1
11:00 AM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [BT-W59]
Bantam LL Team 2
12:00 PM
@ Gananoque Islanders RED
Gananoque [BT -E60]
Atom LL Team 2
12:00 PM
vs. Napanee Stars 2
Atom LL Team 1
1:00 PM
vs. Atom LL Team 3
Midget LL Team 1
2:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
Tyke LL
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
Novice Rep BB
4:00 PM
vs. Napanee Stars
Peewee Rep BB
5:00 PM
@ Napanee Stars
Midget Rep BB
6:30 PM
@ Napanee Stars
Jan 13Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19
Midget Rep BB - Premlinaries
Jr. Tyke
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Sr. Tyke
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom LL Team 1
10:00 AM
vs. Napanee Stars 1
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Frontenac Flyers Orange
Peewee LL Team 2
12:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
Novice Rep BB
12:00 PM
@ Napanee Stars
Atom Rep BB
2:30 PM
@ Napanee Stars
Peewee LL Team 1
3:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [PW-W74]
Midget LL Team 1
3:00 PM
vs. Napanee Stars 3
Bantam Rep BB
4:00 PM
@ Napanee Stars
Midget Rep BB
4:30 PM
vs. Napanee Stars
Atom LL Team 2
5:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [AT-W096]
Novice Rep BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB
7:15 PM-8:00 PM
Dryland- 1st Step- Tweed
Bantam Rep BB
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Tyke LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL Team 3
6:30 PM
vs. Atom LL Team 2
Bantam LL Team 1
7:30 PM
vs. Napanee Stars 3
Midget LL Team 1
8:30 PM
@ Stone Mills Sabres
Stone Mills [MD167]
Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Jr. Tyke
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom LL Team 2
9:00 AM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [AT-W098]
Sr. Tyke
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 1
10:00 AM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [PW-W78]
Atom LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
Atom LL Team 3
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
Tyke LL
12:00 PM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [TK18]
Peewee LL Team 2
1:00 PM
vs. Napanee Stars 1
Novice LL Team 1
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Bantam LL Team 2
3:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
Midget LL Team 1
4:00 PM
@ Loyalist Jets 502
Henderson [MD169]
Novice Rep BB
4:00 PM
vs. Newcastle Stars
Peewee Rep BB
5:00 PM
vs. Napanee Stars
Bantam Rep BB
6:30 PM
vs. Napanee Stars
Midget Rep BB
6:30 PM
@ Napanee Stars
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Stirling Blues on Twitter
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from stirlingblues.ca on Thursday, January 17, 2019 at 8:06 PM