Stirling Community Center, Venues (Stirling Blues)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1 & AtoMc LL Team 2
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:30 PM-3:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
3:30 PM-4:20 PM
Shared Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports & Novice LL Team 1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1
5:30 PM
vs. AtoMc LL Team 3
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice LL Team 1
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
vs. AtoMc LL Team 2
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
2:00 PM
vs. Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
3:00 PM
vs. Midget LL 2 - Excel Towers
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (3-6)
5:30 PM
vs. Napanee Stars AE
[PW007]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
T (3-3)
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[BT001]
Sep 29Sep 300102030405
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
10:00 AM
vs. AtoMc LL Team 1
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Other Ice Users
2:00 PM-4:00 PM
Coaching Clinic - On Ice
Initiation Program - Timbits & Minor Novice - Timbits
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
T (4-4)
5:00 PM
vs. Napanee Stars
[BT004]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1 & AtoMc LL Team 2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 1
W (7-1)
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 3
[ATM040]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
L (2-3)
1:00 PM
vs. Gananoque Islanders
[PW007]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
L (1-4)
2:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[BTM048]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
L (2-4)
4:00 PM
vs. Campbellford Colts
[AT019]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:30 PM
vs. Campbellford Colts
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
T (3-3)
6:30 PM
vs. Norwood Hornets
[BT011]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
W (7-1)
8:00 PM
vs. Lakefield Chiefs
[MD004]
06070809101112
Pre-school - Timbits & Novice LL Team 1
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
L (1-6)
10:00 AM
vs. Gananoque Islanders
[ATM041]
AtoMc LL Team 1
L (1-2)
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM042]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
L (2-3)
12:00 PM
vs. Loyalist Jets 301
[PW010]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
W (5-2)
2:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[PW011]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
3:30 PM-4:20 PM
Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
L (2-7)
4:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[MID063]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
W (2-0)
8:30 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
[MD008]
AtoMc LL Team 2 & AtoMc LL Team 3
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
L (1-5)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 202
[ATM046]
AtoMc LL Team 3
T (1-1)
12:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[ATM048]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
W (5-3)
1:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[PW018]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
L (0-2)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[MID069]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
T (2-2)
4:00 PM
vs. Gananoque Islanders
[MD012]
13141516171819
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (2-8)
6:30 PM
vs. Bancroft Jets
[PW028]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
W (4-2)
8:30 PM
vs. Campbellford Colts
[MD018]
AtoMc LL Team 3 & AtoMc LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
W (3-2)
12:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[ATM053]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
W (2-0)
1:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[PW026]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
L (2-5)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM057]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
L (0-3)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[MID075]
Atom Rep BB -Cooney Farms
L (4-8)
4:00 PM
vs. Napanee Stars
[AT046]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (3-9)
5:30 PM
vs. Loyalist Jets
[PW032]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:00 PM-8:00 PM
Practice
20212223242526
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
L (0-8)
10:00 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM054]
AtoMc LL Team 1
W (9-4)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM055]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
L (1-3)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM060]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
W (6-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID078]
Novice Rep BB - Amer Sports
4:00 PM
vs. Napanee Stars
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (0-12)
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[PW034]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1 & AtoMc LL Team 2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 2
L (1-3)
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM061]
AtoMc LL Team 3
L (5-7)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[ATM063]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
(4-1)
1:00 PM
vs. Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
[PW035]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
L (0-4)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM065]
Midget LL 2 - Excel Towers
W (2-1)
3:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[MID082]
2728293031Nov 01Nov 02
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 3
W (5-3)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM065]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
L (1-3)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 301
[PW039]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
L (3-6)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM067]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
L (1-5)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM068]
Midget LL 2 - Excel Towers
L (2-3)
3:30 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID086]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
W (3-0)
4:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[MID088]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 2 & AtoMc LL Team 3
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
T (0-0)
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV28]
AtoMc LL Team 1
W (10-1)
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM073]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
W (4-2)
2:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[BTM072]
Midget LL 2 - Excel Towers
T (1-1)
3:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID095]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (8-5)
4:00 PM
vs. Gananoque Islanders
[AT065]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV006]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
T (4-4)
7:00 PM
vs. Tweed Hawks
[BT037]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
W (9-0)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[PW050]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
W (5-4)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM073]
Midget LL 2 - Excel Towers
L (3-4)
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders Black
[MID098]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 3 & AtoMc LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
L (0-3)
12:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM083]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
T (4-4)
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW060]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
W (2-0)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM080]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (1-3)
4:00 PM
vs. Douro Dukes
[PW058]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
L (4-8)
5:30 PM
vs. Douro Dukes
[BT045]
Venue Details
Google Maps
Stirling Community Center
400 Front Street West , Stirling, On  K0K3E0
  • Current Season

    29 - 35 - 11
  • All-Time

    305 - 356 - 81
Printed from stirlingblues.ca on Thursday, November 21, 2019 at 3:03 AM