Stirling Community Center, Venues (Stirling Blues)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[NOV25]
AtoMc LL Team 2
10:00 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM054]
AtoMc LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM055]
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM060]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID078]
Novice Rep BB - Amer Sports
4:00 PM
vs. Napanee Stars
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[PW034]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1 & AtoMc LL Team 2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-11:00 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM061]
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[ATM063]
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
[PW035]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM065]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[MID082]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 3
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM065]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 301
[PW039]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM067]
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM068]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:30 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID086]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
4:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[MID088]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 2 & AtoMc LL Team 3
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV28]
AtoMc LL Team 1
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM073]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
2:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[BTM072]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID095]
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM
vs. Gananoque Islanders
[AT065]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:00 PM
vs. Tweed Hawks
[BT037]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
03040506070809
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[PW050]
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM073]
Midget LL 2 - Excel Towers
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders Black
[MID098]
Novice Rep BB - Amer Sports
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 3 & AtoMc LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
AtoMc LL Team 3
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
12:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM083]
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW060]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM080]
Novice Rep BB - Amer Sports
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
4:00 PM
vs. Douro Dukes
[PW058]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
5:30 PM
vs. Douro Dukes
[BT045]
10111213141516
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM089]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[PW064]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:30 PM
vs. Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
[BTM083]
Atom Rep BB -Cooney Farms
3:30 PM
vs. Tweed Hawks
[AT078]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
5:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID107]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1
5:30 PM
vs. AtoMc LL Team 2
[ATM092]
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV38]
AtoMc LL Team 1
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM095]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[PW071]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[BTM087]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
3:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID110]
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM
vs. Brighton Braves
[AT085]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
5:30 PM
vs. Gananoque Islanders
[PW065]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[BT054]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
17181920212223
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[NOV39]
AtoMc LL Team 2
10:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[ATM096]
AtoMc LL Team 3
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 201
[ATM097]
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW073]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM089]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
3:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[PW066]
Atom Rep BB -Cooney Farms
5:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
[AT005]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM
vs. Brighton Braves
[MD084]
AtoMc LL Team 2 & AtoMc LL Team 3
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Practice
AtoMc LL Team 2
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM104]
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[PW081]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Norwood Hornets
[MD093]
24252627282930
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV43]
AtoMc LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[ATM106]
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM
vs. Napanee Stars
[MD101]
AtoMc LL Team 3 & AtoMc LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV48]
AtoMc LL Team 1
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW090]
Novice Rep BB - Amer Sports
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM
vs. Napanee Stars 3
[MID128]
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
[AT113]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
5:30 PM
vs. Tweed Hawks
[PW082]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:00 PM
vs. Campbellford Colts
[BT065]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM
vs. Gananoque Islanders
[ATM115]
Peewee LL Team 2 - Froster Active Kids
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[PW093]
Bantam LL Team 1 - Froster Active Kids
12:00 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM104]
Midget LL 2 - Excel Towers
2:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID133]
Novice Rep BB - Amer Sports
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[MD103]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Stirling Community Center
400 Front Street West , Stirling, On  K0K3E0
  • Current Season

    5 - 10 - 4
  • All-Time

    281 - 331 - 74
Printed from stirlingblues.ca on Tuesday, October 15, 2019 at 4:33 AM