Organization Calendar (Stirling Blues)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Dec 07, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Novice Rep BB - Amer Sports - Walt McKechnie Fall Classic Novice Jamboree (8966)
Atom Rep BB -Cooney Farms - 3rd Annual Teeder Kennedy Classic (9059)
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works - 3rd Annual Teeder Kennedy Classic (9059)
Midget LL 2 - Excel Towers - Mariposa Minor Hockey Tournament (9547)
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids - Lefroy Minor Hockey LL Tournament (9130)
Midget LL 1 - Fisher's No Frills - Brighton Midget LL Tournament (9348)
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
10:00 AM
vs. Napanee Stars 2
AtoMc LL Team 3
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 201
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
Novice Rep BB - Amer Sports
2:00 PM
vs. Muskoka Rock
Haliburton Arena
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
3:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
Atom Rep BB -Cooney Farms
5:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
5:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
Lehigh Arena [MID040]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice (Details)
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Brighton Braves
Atom Rep BB -Cooney Farms
12:00 PM
@ Fort Erie Meteors
Tender Kennedy Rink (Port Colborne, ON) Vale #1
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
2:00 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale Health and Wellness Centre (Port Colborne) Rink 1
Atom Rep BB -Cooney Farms
3:30 PM
vs. Niagara-on-the-Lake Wolves
Tender Kennedy Rink (Port Colborne, ON) Vale #2
AtoMc LL Team 2 & Novice LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & AtoMc LL Team 3
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
8:30 PM
@ Stone Mills Sabres
Stone Mills [MID053]
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
9:00 AM
@ Newcastle Stars
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
10:00 AM
@ Deseronto Bulldogs 1
Deseronto [PW078]
AtoMc LL Team 2
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
12:00 PM
vs. Penetang Flames
Vale Health and Wellness Centre (Port Colborne) Rink 1
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
1:30 PM
@ Napanee Stars 2
Atom Rep BB -Cooney Farms
3:00 PM
@ Port Colborne Sailors
Tender Kennedy Rink (Port Colborne, ON) Vale #1
AtoMc LL Team 1
4:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
Lehigh Arena [ATM105]
Novice LL Team 1
5:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [NOV42]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
6:30 PM
@ Huntsville Otters
Vale Health and Wellness Centre (Port Colborne) Rink 2
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Norwood Hornets
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Atom Rep BB -Cooney Farms - 3rd Annual Teeder Kennedy Classic (9059)
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works - 3rd Annual Teeder Kennedy Classic (9059)
Midget LL 2 - Excel Towers - Mariposa Minor Hockey Tournament (9547)
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids - Lefroy Minor Hockey LL Tournament (9130)
AtoMc LL Team 2 - International Silverstick Qualifier
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
10:00 AM
@ Napanee Stars 1
AtoMc LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:30 PM
@ Stone Mills Sabres
Stone Mills [PW085]
AtoMc LL Team 3
3:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [ATM110]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
3:00 PM
@ Prince Edward County Kings 2
Lehigh Arena [MID121]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
6:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [MD098]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice (Details)
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL 2 - Excel Towers
8:30 PM
@ Napanee Stars 3
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice (Details)
Other Ice Users
6:00 PM-7:00 PM
REP - Goalie Clinic - Kira Hurley
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
5:00 PM
@ Napanee Stars AE
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM
vs. Napanee Stars
AtoMc LL Team 3 & Novice LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
AtoMc LL Team 1 & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
9:00 AM
@ Loyalist Jets
Henderson [NOV029]
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
10:00 AM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [PW086]
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
AtoMc LL Team 1
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [BTM101]
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
@ Napanee Stars 2
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM
vs. Napanee Stars 3
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
5:00 PM
@ Loyalist Jets 502
Henderson [MID45]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
5:30 PM
vs. Tweed Hawks
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
6:00 PM
@ Gananoque Islanders RED
Gananoque [BTM103]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:00 PM
vs. Campbellford Colts
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Milk Up! (9355)
AtoMc LL Team 2 - International Silverstick Qualifier
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works - Milk Up Winter Classic (9355)
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies - Milk UP Stirling Midget/Bantam tournament (9355)
Midget LL 1 - Fisher's No Frills - International Silverstick Qualifier (8958)
Midget LL 2 - Excel Towers - Warkworth Midget Tournament (9705)
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM
vs. Gananoque Islanders
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
Novice LL Team 1
11:30 AM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [NOV50]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM
vs. Loyalist Jets
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
12:30 PM
@ Deseronto Bulldogs 2
Deseronto [PW094]
Midget LL 2 - Excel Towers
2:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
3:00 PM
@ Brighton Braves
Brighton [BT066]
Novice Rep BB - Amer Sports
3:30 PM
vs. Loyalist Jets
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
Atom Rep BB -Cooney Farms
5:00 PM
@ Otonabee Wolves
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM
@ Frontenac Flyers 1
Frontenac [BTM109]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
8:30 PM
@ Napanee Stars 1
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice (Details)
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
5:00 PM
@ Douro Dukes
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
6:00 PM
@ Tweed Hawks
Marmora District Community Centre [3]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
7:30 PM
@ Frontenac Flyers 2
Frontenac [BTM005]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
8:00 PM
@ Norwood Hornets
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 AM
vs. Cornwall Colts
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
9:30 AM
vs. Lindsay Muskies
Novice Rep BB - Amer Sports
11:00 AM
@ Napanee Stars
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
11:00 AM
@ Gananoque Islanders BLACK
Gananoque [BTM110]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
12:00 PM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [BTM111]
AtoMc LL Team 1
12:00 PM
@ Napanee Stars 3
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
@ Napanee Stars 2
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
2:30 PM
vs. Essa Eagles
Atom Rep BB -Cooney Farms
3:00 PM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [AT128]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
3:30 PM
@ Gananoque Islanders
Gananoque [PW089]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Millbrook Stars
Midget LL 2 - Excel Towers
6:00 PM
@ Prince Edward County Kings 2
Lehigh Arena [MID142]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from stirlingblues.ca on Thursday, November 21, 2019 at 3:11 AM