Stirling Community Center, Venues, Atom Rep BB -Cooney Farms (Stirling Blues)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
(0-8)
10:00 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM054]
AtoMc LL Team 1
(9-4)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM055]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
(1-3)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM060]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
(6-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID078]
Novice Rep BB - Amer Sports
4:00 PM
vs. Napanee Stars
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
(0-12)
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[PW034]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1 & AtoMc LL Team 2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-11:00 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
(1-3)
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM061]
AtoMc LL Team 3
(5-7)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[ATM063]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
(1-4)
1:00 PM
@ Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
[PW035]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
(0-4)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM065]
Midget LL 2 - Excel Towers
(2-1)
3:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[MID082]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 3
(5-3)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM065]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
(1-3)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 301
[PW039]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
(3-6)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM067]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
(1-5)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM068]
Midget LL 2 - Excel Towers
(2-3)
3:30 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID086]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
(3-0)
4:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[MID088]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 2 & AtoMc LL Team 3
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
(0-0)
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV28]
AtoMc LL Team 1
(10-1)
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM073]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
(4-2)
2:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[BTM072]
Midget LL 2 - Excel Towers
(1-1)
3:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID095]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (8-5)
4:00 PM
vs. Gananoque Islanders
[AT065]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV006]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
(4-4)
7:00 PM
vs. Tweed Hawks
[BT037]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
03040506070809
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
(9-0)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[PW050]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
(5-4)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM073]
Midget LL 2 - Excel Towers
(3-4)
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders Black
[MID098]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 3 & AtoMc LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
(0-3)
12:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM083]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
(4-4)
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW060]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
(2-0)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM080]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
(1-3)
4:00 PM
vs. Douro Dukes
[PW058]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
(4-8)
5:30 PM
vs. Douro Dukes
[BT045]
10111213141516
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
(11-1)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM089]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
(0-2)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[PW064]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
(3-0)
2:30 PM
@ Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
[BTM083]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (12-4)
3:30 PM
vs. Tweed Hawks
[AT078]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
(2-0)
5:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID107]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 2
(1-8)
5:30 PM
@ AtoMc LL Team 1
[ATM092]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
(0-0)
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV38]
AtoMc LL Team 1
(0-1)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM095]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
(4-1)
1:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[PW071]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
(3-1)
2:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[BTM087]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
(1-0)
3:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID110]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (7-4)
4:00 PM
vs. Brighton Braves
[AT085]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
(1-5)
5:30 PM
vs. Gananoque Islanders
[PW065]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
(2-5)
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[BT054]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
17181920212223
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
(3-3)
10:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[ATM096]
AtoMc LL Team 3
(6-1)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 201
[ATM097]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
(5-2)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW073]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
(1-4)
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM089]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
(2-6)
3:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[PW066]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (10-1)
5:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
[AT005]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Brighton Braves
[MD084]
AtoMc LL Team 2 & Novice LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & AtoMc LL Team 3
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM104]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[PW081]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Norwood Hornets
[MD093]
24252627282930
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV43]
AtoMc LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[ATM106]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Other Ice Users
6:00 PM-7:00 PM
REP - Goalie Clinic - Kira Hurley
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM
vs. Napanee Stars
[MD101]
AtoMc LL Team 3 & Novice LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
AtoMc LL Team 1 & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV48]
AtoMc LL Team 1
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW090]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM
vs. Napanee Stars 3
[MID128]
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
[AT113]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
5:30 PM
vs. Tweed Hawks
[PW082]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:00 PM
vs. Campbellford Colts
[BT065]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM
vs. Gananoque Islanders
[ATM115]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[PW093]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM104]
Midget LL 2 - Excel Towers
2:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID133]
Novice Rep BB - Amer Sports
3:30 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV032]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[MD103]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
5:00 PM
@ Douro Dukes
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 AM
vs. Cornwall Colts
[9]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Millbrook Stars
[23]
View Another Team
View AllOur Sponsors
Tim Horton's
Social Networking
Follow Us On
Follow Stirling Blues on Twitter
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Stirling Community Center
400 Front Street West , Stirling, On  K0K3E0
  • Current Season

    4 - 2 - 0
  • All-Time

    4 - 2 - 0
Printed from stirlingblues.ca on Thursday, November 21, 2019 at 4:07 AM