Stirling Community Center, Venues (Stirling Blues)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
L (0-8)
10:00 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM054]
AtoMc LL Team 1
W (9-4)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM055]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
L (1-3)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM060]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
W (6-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID078]
Novice Rep BB - Amer Sports
4:00 PM
vs. Napanee Stars
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (0-12)
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[PW034]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1 & AtoMc LL Team 2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC & Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-11:00 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
L (1-3)
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM061]
AtoMc LL Team 3
L (5-7)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[ATM063]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
(4-1)
1:00 PM
vs. Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
[PW035]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
L (0-4)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM065]
Midget LL 2 - Excel Towers
W (2-1)
3:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[MID082]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 3
W (5-3)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM065]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
L (1-3)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 301
[PW039]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
L (3-6)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders RED
[BTM067]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
L (1-5)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM068]
Midget LL 2 - Excel Towers
L (2-3)
3:30 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID086]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
W (3-0)
4:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[MID088]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 2 & AtoMc LL Team 3
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
T (0-0)
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV28]
AtoMc LL Team 1
W (10-1)
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM073]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
W (4-2)
2:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[BTM072]
Midget LL 2 - Excel Towers
T (1-1)
3:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID095]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (8-5)
4:00 PM
vs. Gananoque Islanders
[AT065]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV006]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
T (4-4)
7:00 PM
vs. Tweed Hawks
[BT037]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
03040506070809
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
W (9-0)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[PW050]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
W (5-4)
12:00 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM073]
Midget LL 2 - Excel Towers
L (3-4)
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders Black
[MID098]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 3 & AtoMc LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
L (0-3)
12:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM083]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
T (4-4)
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW060]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
W (2-0)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM080]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (1-3)
4:00 PM
vs. Douro Dukes
[PW058]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
L (4-8)
5:30 PM
vs. Douro Dukes
[BT045]
10111213141516
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits & Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
AtoMc LL Team 2
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
W (11-1)
11:00 AM
vs. Napanee Stars 3
[ATM089]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
L (0-2)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[PW064]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
(0-3)
2:30 PM
vs. Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
[BTM083]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (12-4)
3:30 PM
vs. Tweed Hawks
[AT078]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
W (2-0)
5:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID107]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AtoMc LL Team 1
(8-1)
5:30 PM
vs. AtoMc LL Team 2
[ATM092]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
T (0-0)
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOV38]
AtoMc LL Team 1
L (0-1)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM095]
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
W (4-1)
1:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[PW071]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
W (3-1)
2:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[BTM087]
Midget LL 1 - Fisher's No Frills
W (1-0)
3:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID110]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (7-4)
4:00 PM
vs. Brighton Braves
[AT085]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (1-5)
5:30 PM
vs. Gananoque Islanders
[PW065]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
L (2-5)
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[BT054]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
17181920212223
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
T (3-3)
10:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[ATM096]
AtoMc LL Team 3
W (6-1)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 201
[ATM097]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
W (5-2)
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW073]
Bantam LL Team 2 - Froster Active Kids
L (1-4)
2:30 PM
vs. Gananoque Islanders BLACK
[BTM089]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
L (2-6)
3:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[PW066]
Atom Rep BB -Cooney Farms
W (10-1)
5:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
[AT005]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Brighton Braves
[MD084]
AtoMc LL Team 2 & Novice LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids & AtoMc LL Team 3
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 2
11:00 AM-11:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 3
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM104]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[PW081]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
7:30 PM
vs. Norwood Hornets
[MD093]
24252627282930
Initiation Program - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Pre-school - Timbits & Minor Novice - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Novice LL Team 1
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV43]
AtoMc LL Team 1
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
[ATM106]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Other Ice Users
6:00 PM-7:00 PM
REP - Goalie Clinic - Kira Hurley
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM
vs. Napanee Stars
[MD101]
AtoMc LL Team 3 & Novice LL Team 1
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
AtoMc LL Team 1 & Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Midget LL 1 - Fisher's No Frills & Midget LL 2 - Excel Towers
7:30 PM-8:50 PM
Shared Practice
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice - Timbits
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice LL Team 1
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV48]
AtoMc LL Team 1
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Peewee LL Team 1 - Froster Active Kids
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW090]
Midget LL 2 - Excel Towers
3:00 PM
vs. Napanee Stars 3
[MID128]
Atom Rep BB -Cooney Farms
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
[AT113]
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
5:30 PM
vs. Tweed Hawks
[PW082]
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:00 PM
vs. Campbellford Colts
[BT065]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Pre-school - Timbits
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Initiation Program - Timbits
9:00 AM-9:50 AM
Practice
AtoMc LL Team 1
10:00 AM
vs. Gananoque Islanders
[ATM115]
Peewee LL Team 2 - Tasmont Plumbing
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[PW093]
Bantam LL Team 1 - Martino HVAC
12:00 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM104]
Midget LL 2 - Excel Towers
2:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID133]
Novice Rep BB - Amer Sports
3:30 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV032]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[MD103]
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep BB - Amer Sports
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep BB -Cooney Farms
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep BB - Royal Canadian Legion Branch 228
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Rep BB - Irwin Cabinet Works
5:00 PM
@ Douro Dukes
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
8:30 AM
vs. Cornwall Colts
[9]
Midget Rep BB -RONA Rollins Building Supplies
4:30 PM
vs. Millbrook Stars
[23]
Venue Details
Google Maps
Stirling Community Center
400 Front Street West , Stirling, On  K0K3E0
  • Current Season

    29 - 35 - 11
  • All-Time

    305 - 356 - 81
Printed from stirlingblues.ca on Thursday, November 21, 2019 at 4:15 AM